Banner
Tytuł szkolenia
Od dnia
Do dnia
Miejsce
Cena
Rezerwacja

Tytuł szkolenia

Masaż Ognisty Huo Liao- Terapia Smoczym Ogniem

Od dnia

2022-10-17

Do dnia

2022-10-18

Miejsce

Warszawa

Cena

1200 brutto

Rezerwacja

RezerwacjaProwadzący Karol Kocielnik

Masaż Ognisty Huo Liao- Terapia Smoczym Ogniem

Masaż Ognisty Huo Liao- Terapia Smoczym Ogniem Według starożytnych Chińskich uzdrowicieli ogień pali wszystko na swojej drodze, jednak w świecie nie ma pustki więc cały proces życiowej esencji tworzy się na nowo. Ogień  pali naszą aurę w wydźwięku pozytywnym jak i negatywnym, dalsza jej droga zależy już tylko od nas, jak skremujemy ją na nowo.

Masaż ognisty ma za zadanie przywrócić pełną funkcjonalność naszego organizmu, wspomóc procesy regeneracyjne, zrelaksować nasz umysł oraz ciało. Katharsis naszego Ja. Dźwięk strzelającego ognia połączony ze świadomością naszego ciała wzmacnia odporność psychiczną i pomaga w pracy pod kątem psychiki.

Ciekawostka

Ciepło lub ogień to trzeci element natury, a także naszego ciała. Zaraz po tym, jak ciało przestaje oddychać (po śmierci) kolejnym elementem, który opuszcza nasze ciało, jest ciepło.

Ciepło lub temperatura, która utrzymuje ciało w stanie fizjologicznej aktywności, napędza wszystkie reakcje biochemiczne. Żywioł ognia może nam pomóc w oczyszczeniu umysłu i ciała.

Jednak, aby toksyny mogły się wydostać, ten element ciepła jest, niezbędny. Ciepło napędza ruch fizyczny, w ciele. W nagrzanym obszarze zwiększa się, przepływ krwi. Podrażnienie jest również formą ciepła.

Ilekroć występuje zwiększony przepływ krwi, zwiększa się podaż składników odżywczych i większe usuwanie odpadów i toksyn. Wszystkie ruchy w ciele przyspieszają przepływ krwi. Jest to więc proces ciągły.

Rys historyczny

Najwcześniejsze zarejestrowane dzieło, w którym były wzmianki o leczeniu „Smoczym ogniem”  to „Wushi'er Bingfang ” i „yin yang shi yi mai jiu jing”.

Zapisy leczenia ogniem w tradycyjnej medycynie chińskiej sięgają okresu wiosny i jesieni (770-481 pne) i zostały znalezione w 1973 roku w grobowcu na stanowisku archeologicznym Mawangdui w Changsha w Chinach.

Huo liao wywodzi się z akupunktury i moksoterapii, podczas gdy ból i ludzie czują się bardziej zrelaksowani i komfortowo dzięki Huo liao.

Smoczy Ogień łączy w sobie teorie meridianów z moksoterapii, a także terapię plastrem z akupunktury, dzięki czemu działanie jest wzmocnione.

Antygeny mogą łagodzić ból podczas terapii podgrzewania, dzięki czemu inicjują większe spalanie na ciele w celu zabicia bólu, i to jest pochodzenie Huo liao.

Jest to metoda, która może szybko otworzyć pory i meridiany z pracy płonącym ogniem bezpośrednio na powierzchni ciała, tworząc całkowicie wolne ciało i równowagę w yin i yang.

 

Cena kursu 1200 zł

Dwudniowe szkolenie, podczas którego zgłębisz sztukę Smoczego ognia Opracowaliśmy dla was, rozszerzony program szkoleniowy dla poszczególnych zagadnień:

 • Sztuka pracy podczas zabiegu
 • Historia, filozofia i kultura
 • Terapia Smoczym Ogniem w ujęciu Hua Liao
 • Teoria w ujęciu koncepcji Huo liao
 • Na co należy zwrócić uwagę w koncepcji energetycznej
 • Podstawy teoretyczne oraz praktyczne
 • Pełne przygotowanie przyszłych adeptów SMOCZEGO OGNIA
 • Jak wygląda terapia ogniem w gabinecie
 • Informacje o zabiegach termicznych
 • Wpływ ciepła na człowieka oraz poszczególne układy
 • Przeciwwskazania oraz wskazania do stosowania termoterapii ogólnoustrojowej
 • Ciekawostki i przykłady zastosowania pod kontem energetycznym, Qi oraz zang fu

napisz nam wiadomość

Akademia Spa Tomasz Tomasik

ul.Bernadowska 2L/1, 81-553 Gdynia 

zobacz na mapie gdzie prowadzimy zajęcia

Mapa